OBRADOVİC MİLLİ TAKIM'I DA ÇALIŞTIRACAK MI?

Basketbol A Milli Takım Obradovic Rixos Cup

0

Obradovic

Bu yıl 6.'sı düzenlenen Rixos Cup'ın basın toplantısı Rixos Pera İstanbul'da takım temsilcileriyle yapıldı..

24-27 Eylül tarihleri arasında Beşiktaş Akatlar Integral Arena'da düzenlenecek olan turnuvanın açılış konuşmasını Rixos Hotels markadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Başak Erel yaptı.

Başak Erel, Rixos Cup'ın Antalya'da doğduğunu ve Uluslararası arenada takip edilen büyük bir serüvene dönüşünce artan talep üzerine bu sene ilk defa İstanbul'da düzenleneceğini belirti. Daha önce 14 ülkeden 24 takım, 350 oyuncu ve 45 milyon seyirciye ulaşıldığını ifade eden Erel yine devlerin kıyasıya mücadele ettiği bir turnuva olacağını ve maçların NTV Spor'dan canlı yayınlanacağını söyledi. Turnuvada aynı zamanda yüksek tempolu şovlarıyla Red Fox Amigo takımı da eşlik edecek.

Toplantıda daha sonra son 2 yılın Euroleague şampiyonu Olympiacos Piraeus takımının baş antrenörü Georgios Bartzokas söz aldı ve 5 tane güçlü takıma karşı oynamanın kendileri için önemli olduğunu belirtti. Bu turnuvada takımlarının 7 yeni transferleriyle birlikte seviyelerini tespit edeceklerini de ekledi.

Yunanistan takımının oyuncusu Georgios Printezis de koçuna güçlü takımlara karşı oynayacaklarını ve yeni transferlerle henüz yeterince zaman geçiremedikleri için bunun kendileri için çok önemli olduğunu söyleyerek katıldı.

Daha sonra Budivelnik Kiev takımının baş antrenörü Ainars Bagatskis söz aldı ve çoğu oyuncularının genç olduğunu, bazı oyuncularının ulusal liglerinin yeni bittiğini, bazılarının da sakatlıklarını olduğunu söyledi. Bu yüzden iyi bir durumda olmadıklarını belirten teknik adam bir hafta sonra Ukrayna ligi başlıyor olacağı için bu turnuvanın kendileri için iyi bir test olacağını söyledi.

Budivelnik Kiev ekibinin tecrübeli guard’ı Ricky Minhard ise daha önce başarılı olduğu İstanbul'da yeniden olmaktan mutluluk duyduğunu ekledi ve basketbol dolu bir hafta olacağını söyledi.

Daha sonra Türk temsilcilerimizden Anadolu Efes'in hocası Oktay Mahmuti sözü aldı. Uzun bir yaz süresi geçirdiklerini ve bunun da bir geçiş süreci olduğunu söyleyen Mahmuti; "Turnuvada güçlü ve kaliteli takımların olduğunun turnuvanın keyifli geçeceğinin bir göstergesi olduğunu, bu senekinin en güçlü turnuvalardan birisi olacağını ekledi. Takımlarının bu sene farklı bir görüntü sunacağının, Türk oyuncularda büyük bir değişim olduğunun artık genç ağırlıklı olduklarını ve yabancıların tecrübeleri ile gençleri bir araya getirip iyi bir yerlere gelmeye çalışacaklarını belirtti. Bu 3 günde de en iyi basketbolu oynamaya gayret edeceklerini, oyuncuların takımdan çok kendilerine önem vereceklerini sözlerine ekleyen tecrübeli antrenör, bunun basketbol keyfini azaltmayacağının da altını çizdi.

Anadolu Efes’in deneyimil oyuncusu Zoran Planic’de iyi bir yaz geçirdikten sonra, son bir haftada özellike milli takımdaki oyuncuların aralarına katılmalarıyla tempolarının arttığını ve bu turnuvadaki kaliteli rakiplerle mücadele etmelerinin kendileri için çok olumlu olduğunu belirtti.

Sonra Fenerbahçe Ülker takımının koçu Zeljko Obradovic, bu sezon hayatında ilk kez bu kadar çok gençle çalıştığını, bazı günler 20 bazı günler 5 gençle birlikte olduğunu, okullar açıldıka kadronun azaldığını, bir kaç oyuncunun da sakat olduğunu söyledi. Bu sezona 9 kişi eksikle gireceklerini ve ilk kez ciddi bir hazırlık maçı bile olmadan başlangıç yapacaklarını söyledi.

Takımın deneyimli oyuncusu Ömer Onan ise hocasına katıldığını ve 5 yabancı oyuncunun turnuvalarının yeni bittiğini, sakat oyuncular olduğunu, kendisinin de sakatlığı nedeniyle turnuvada oynayamayacağını ekledi. Gençlerin sahada tüm güçleriyle savaşacaklarına güveninin tam olduğunu belirten oyuncu sezon başladığında hazırlıksız olsalar da kısa sürede yollarını bulacaklarını belirtti.

Ev sahibi Beşiktaş Integral Forex takımının antrenörü Ahmet Kandemir, Avrupa’nın çok değerli oyuncularını misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını ve çok iyi maçlar olacağını söyleyerek sözlerine başladı. Genç ve dinamik bir takım olduklarını, rakiplerine oranla daha erken ve hazır başladıklarını, bundan önce oynadıkları 2 turnuvadaki eksiklerini görüp dersler çıkaracaklarını sözlerine ekleyen teknik adam yeni kadroyu taraftarların da görmek istediklerini, sadece Beşiktaş değil, Fenerbahçe, Anadolu Efes takımlarının taraftarlarını ve bütün basketbol severleri de Intergral Arena'da görmektek istediklerini söyleyip herkesi turnuvayı izlemeye davet etti.

Takımın genç oyuncularından Kartal Özmızrak da koçuna iyi bir Bolu kampı geçirdiklerini ve izleyicilerin turnuvadan zevk alacaklarını ekleyerek katıldı.

Soru&cevap bölümünde Obradovic, kendisine yönetilen “Tıpkı Fatih Terim gibi aynı zamanda hem kendi takımınızı hem de milli takımı yöneteceksiniz, bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna “Fatih Terim'e başarılar diliyorum” diye cevap vererek toplantıyı kahkahalarla sonlandırdı.

0

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 2007 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (26 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış