'BURAK'A TEKLİF GELİRSE...'

Futbol Galatasaray Burak Yılmaz Refik Arkan

0

Burak

Galatasaray Başkan Yardımcısı Refik Arkan, Radyospor'dan Özgür Sancar'a önemli açıklamalar yaptı.. "Galatasaray işini kendisi yapar" diyen Arkan, Burak'a teklif gelirse izleyecekleri yolu da açıkladı...

Galatasaray Başkan Yardımcısı Refik Arkan, Radyospor'dan Özgür Sancar'ı yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın kendi işini kendisinin yapacağını belirterek, "Biz Galatasaray olarak ne Manchester'in ne de bir başka takımın yaratmış olduğu havayla gruptan çıkmış değiliz. Kendi işimizi kendimiz gördük. Galatasaray'ın misyonu Şampiyonlar Ligi'dir. Hedef her yıl Şampiyonlar Ligi'nde olmaktır. Bundan sonraki turda, ben, Malaga'yı istiyorum; olmazsa Schalke bana göre en iyi kûra olur" dedi.

İşte Refik Arkan'ın çok özel sözleri:

TAKIM BRAGA'DA KALDI, DİREKT SİVAS'A GEÇECEKLER

Takımımız, maçtan sonra Braga'da kaldı. Hocamızın kararıyla orada kaldılar; yarın direkt Sivas'a geçecekler. Biliyorsunuz Sivasspor'la maçımız var.

GALATASARAY KENDİ İŞİNİ KENDİ YAPAR, MANCHESTER UNITED YA DA BİR BAŞKA TAKIMA GÜVENMEZ

Galatasaray, büyük maçların takımıdır. Fakat dün en büyük sıkıntımız Machester United maçından kaynaklandı. Öyle bir hava oluştu ki; oyuncularımızda da ben bunu hisssetim. "Nasılsa Manchester United, Cluj'u yener Galatasaray'da yoluna devam eder" deniyordu. Taraftarlarımız da aynı düşünce içerisindeydi. Ama gördük ki hiç bir maç oynanmadan kazanılmıyor. Bu havanın etkisiyle birinci devereyi iyi oynadığımızı söyleyemem; ama ikinci dever işin vehametiyle takım toparlandı, hocamızın da hamleleriyle maçı aldık. Gerçekten büyük bir gurur. Biz Galatasaray olarak ne Manchester'in ne de bir başka takımın yaratmış olduğu havayla gruptan çıkmış değiliz. Kendi işimizi kendimiz yaptık. Bu çok sevindirici bir şey.

FATİH TERİM'İN ÖNGÜRÜLERİ

Fatih hocamız, grup maçları başlamadan "10 puanla bu gruptan çıkarız demişti" hocanın öngörülerinin ne kadar doğru olduğunu herkes bir kez daha görmüş oldu.

LİG'DE İYİ SONUÇLAR ALACAĞIZ

Önümüzdeki period takımımız için çok zor olacak. Şampiyonlar Ligi, Türkiye Kupası, Lig... Ama çok kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahibiz. Çok deneyimli bir teknik direktörümüz var. Lig'de de iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Bir sıkıntı olmaz.

BİRİNCİ TERCİHİMİZ MALAGA OLMAZSA SCHALKE'YLE EŞLEŞMEK İSTİYORUZ

Şampiyonlar Ligi'nde Malaga ve Schalke olmasını istiyoruz. Birinci tercihim Malaga, o olmazsa Schalke 04'le eşleşmeyi isteriz. Almanya'da hangi maçı oynarsak, 35-40 taraftarla oynuyoruz. Benim, şahsi tercihim, önce Malaga, olmazsa Schalke...

MUSLERA BİZİMLE İSTANBUL'A DÖNDÜ, SİVAS'TA OYNAYIP OYNAMAYACAĞINA HOCAMIZ KARAR VERİR

Maçtan sonra Muslera bizimle İstanbul'a döndü. Takımda ayrı olarak İstanbul'a döndü. Sanırım, tedavi olması amacıyla İstanbul'a döndü. İstanbul'a geldi; ama belki hoca duruma göre onu Sivasspor deplasmanında oynatmak isteyebilir, bunu ben bilmiyorum. Hocamızın kararıdır; ama Muslera takımdan ayrı olarak İstanbul'a döndü.

DÜN AKŞAM OYUNCULARIMIZI İZLEYEN TAKIMLAR VARDI

Burak'ı Şampiyonlar Ligi'nde attığı goller hem Galatasaray'ın hem de kendisinin değerini arttırıyor. Bugüne kadar ki başarısını bundan sonra da sürdürmesi halinde Avrupa'da çok önemli bir oyuncu haline gelir. Biz de onunla gurur duyarız. Burak'la ilgili transfer iddiaları çıkar. Bize gelmiş resmi bir başvuru yok. Dolayısıyla bunlar şu anda dedikodu mahiyetinde. Zamanı geldiğinde bunlar ortaya çıkar. Ama dün akşamki maçta bazı takımlar izleme ekiplerini gönderdi ve oyuncularımızı izlettirdiler. Detaylarını almadım.

BURAK'A TEKLİF GELİRSE, KULÜP ÇIKARLARI VE OYUNCUMUZUN TALEBİNE BAKARIZ

Burak'a kış transfer döneminde teklif gelirse, hem bizim, hem oyuncunun kararı önemlidir. Gelen teklifin niteliği de önemli. Oyuncu ister kulüp de isterse olabilir. Ama şu anda böyle bir şey yok.

GALATASARAY'IN TEMEL HEDEFİ, SÜREKLİ OLARAK, DEVLER LİGİ'NDE KALMAKTIR

Başkanımız geçen sezon, "Galatasaray sürekli olarak Şampiyonlar Ligi'nde kalmalı" dedi. Ayrıca "mutlaka 2 yıl peş peşe Şampiyonlar Ligi'ne gitmemiz gerekir" dedi. 2 yıl pepeşe gitmekteki kasıt, kurumsallaşma çalışmalarını temin etmektir. Biz ilk yıl için bunu temin ettik. Şampiyonlar Ligi'nde devam ediyoruz. Önümüdeki sene de mutlaka Şampiyonlar Ligi'nde olmamı gerekir ve bu sürekli olmalı. Yani 3 sene, 5 sene arayla Şampiyonlar Ligi'nde olmamamız gerekir. Sürekli orada olmamız gerekir.

BİRİNCİ HEDEFİ GERÇEKLEŞTİRDİK, SERMAYE ARTIŞIYLA BİRLİKTE KULÜBÜMÜZÜ DAHA GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR

Gruptan çıkmamızla birlikte Galatasaray'ın marka değerinde önemli bir artış olduğu kesindir. Galatasaray'ın gelirlerini etkiler. Oyuncuların değeri artar, sponsorlar artar. Dolayısıyla birinci hedef yerine oturur. Yeni yılla birlikte Sermaye Artışı projemiz var. Bunun gerçekleşmesiyle birlikte Galatasaray'ın çok güzel günlerin beklediği müjdesini verebilirim.

0

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 789 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (5 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış