' FENERBAHÇE İLE FARKIMIZ '

Futbol Galatasaray Ünal Aysal M.United Marsilya Fenerbahçe

0

Ünal Aysal

Ünal Aysal, Galatasaray'ın Manchester United'a yenilmesine karşın göklere çıkarılmasını ve Fenerbahçe'nin Marsilya beraberliğine rağmen yerden yere vurulması hakkında konuştu.

Galatasaray'ın Manchester United'a yenilmesine karşın göklere çıkarılmasını ve Fenerbahçe'nin Marsilya beraberliğine rağmen yerden yere vurulmasını takımın özgüvenine bağladı. "Galatasaray, seyrettiginiz vakit aldığı netice ne olursa olsun seyirciye, sporsevere, bir güven veriyor. Ama Fenerbahçe'nin kritik edilmesinin sebebini anlayamıyorum. Bence aldıkları netice iyi bir netice. Kötü değil" diye konuştu.

Sarı-Kırmızılı takımda transferin ve Devler Ligi yatırımlarının süreceğini belirterek "Galatasaray'da her gün üzerine koyarak gitmek zorundayız. Her transfer sezonu takımı daha da yukarı taşıyacak düzeltmeleri yaparak gideceğiz" dedi. Manchester United maçında oynanan oyundan memnun kaldığını ifade eden Ünal Aysal "Bu maçla Avrupa'ya ciddi bir giriş yaptık. Skor önemli değil. Oynadığımız rakip, stadyum belli. Takım ilerisi için bana güven veriyor" ifadelerini kullandı.

"Görevini yapamayan gider"

Kulüpteki herkesin canla başla çalıştığını söyleyen Ünal Aysal "Oyuncularımız her zaman oynayabilecek formda olmalı. Hamit, Muslera, Semih Manchester maçında ön plana çıktı. Ancak zamanla diğer oyuncular da ön plana çıkacak. Değerleri zaman içinde daha iyi anlaşılacak. Biz de burada görevini yapamayanların yerine daha iyilerini ikâme edeceğiz" ifadelerini kullandı ve ekledi:

"Hamit Altıntop takıma beklenenden daha hızlı uyum sağladı. Hamit için de Galatasaray için de mutluyum."

"Sürtüşme istemiyoruz"

Basketbol Federasyonu başkanlık seçiminde Sportif kulübün A.Ş. genel müdürü Lütfi Arıboğan ve ikinci başkanı Adnan Öztürk, Fenerbahçeliler'le birlikte Ali Doğan'in başkan olması için mücadele vermişti. Fakat bu göreve Turgay Demirel gelmişti. Adnan Öztürk, Sarı-Lacivertlilerin ikinci başkanı Abdullah Kiğılı ile sohbet ettiğini belirtmiş, Aziz Yıldırım için ise "Düşman değiliz" ifadesini kullanmıştı. Geçmişteki sert düellolar hatırlandığında bu durum "ilişkilerin normalleşmesi" diye yorumlanmıştı. Başkan Ünal Aysal bu durumu "Bütün kulüplerle ilişkilerimizi iyi seviyede tutmak istiyoruz. Kimseyle sürtüşme yaşamak istemiyoruz. Spor dostluk ve kardeşliktir. Bunun saha içinde ve dışında sürmesini temenni ediyoruz. Bu nedenle arkadaşlarımın yaklaşımına katılıyorum" şeklinde değerlendirdi.

Melo hazır değil ..

Galatasaray'ı transfer döneminde bir hayli uğraştıran Felipe Melo, uzun uğraşlar sonucu Juventus'tan 1 yıllığına kiralanmıştı. Ünal Aysal, transferin uzamasını ve oyuncunun performansını "Yaptığımız işin mesuliyetini kabul ederek yapıyoruz. Transferin uzamasında Melo kadar bizim de dahlimiz var. Kendisinden çok şey bekliyoruz. Geldiği yer henüz hazır olmadığını gösteriyor. Ama zaman içinde kendisini yakalayacaktır" ifadeleriyle anlattı.

Ünal Aysal Manchester United maçında Galatasaray'ın penaltısını vermeyen Alman hakem Wolfgang Stark hakkında konuşmadı. "Kulüp başkanlarının, yöneticilerinin hakemler ve teknik direktörler hakkında konuşmaları doğru değil gibime geliyor" dedi.

0

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 749 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (5 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış