' SIRBİSTAN MAÇINDA TELAFİ EDECEĞİZ '

Voleybol Londra Olimpiyatları Esra Gümüş A Milli Bayan Voleybol Takımı Çin

0

Esra Gümüş

Çin maçını değerlendiren 'Filenin Sultanları'nın kaptanı Esra Gümüş ve liberosu Gizem Güreşen, gerçek güçlerini sahaya yansıtamadıklarını ama Sırbistan maçını kazanıp bunu telafi edeceklerini söylediler.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Esra Gümüş, Çin karşısında ''Filenin Sultanları'' gibi oynamadıklarını, ancak Sırbistan karşısında bunu telafi etmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Takım kaptanı Esra ve libero Gizem Güreşen, Çin'in 3-1 galibiyetiyle biten maç sonrasında soruları yanıtladı.

Esra Gümüş, Çin karşısında istedikleri gibi bir oyun ortaya koyamadıklarını belirterek, ''Bugün Çin gerçekten çok iyi bir maç çıkardı. Biz istediğimiz gibi giremedik oyuna ve baştan sona kadar sürekli bir oyun sergileyemedik, bazı noktalarda durdu takım. Eğer orada kendi oyunumuzu oynasaydık, daha farklı bir sonuç elde edebilirdik'' diye konuştu.

Çarşamba günü Sırbistan ile oynayacakları maçın çok önemli olduğunu belirten Esra, ''Gruptan çıkıp, kendimizi beklediğimiz yerde görmek istiyoruz. Bu, 'Filenin Sultanları'nın oyunu değil ama inşallah önümüzdeki maçlarda daha iyi oynayacağız'' dedi.

Sırbistan'ın son Avrupa şampiyonu olduğunu anımsatan Esra, kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını ve rakiplerinden daha iyi bir takım olduklarını söyledi.

"ÇİN'İ DURDURAMADIK"

3. maçlarında Brezilya ve Çin karşısındaki şanssızlıkları yaşamak istemediklerini dile getiren milli sporcu, ''temiz bir skorla'' Sırbistan'ı yenmek istediklerini ifade etti.

Esra, Çin'in etkili bloklarıyla ilgili soruya ''Bugün biz 5, onlar 17 tane blok yapmış. İyi top da oynadılar, biz de kendi oyunumuzu oynamadık. Bloklarıyla durdurdular bizi. Biz de tam tersi, onları durduramadık. Oynadıkları zaman çok çabuk top oynuyorlar, özellikle 2 numaradan kayan topta çok iyiler. Zaman zaman serviste zorlayabildik ama oyunun geneline baktığınızda, onlar daha iyi bir performans göstermiş. Biz ise karar verdiğimiz taktikleri yapamamışız. Çin'i tebrik etmek lazım, çünkü Grand Prix'den daha iyi oynadılar. Biz de bundan sonraki maçlarımıza bakacağız.'' diyerek yanıt verdi.

Deneyimli voleybolcu, Türk taraftarların kendilerine tribünlerden verdiği destekle ilgili ise, ''Çok sayıda Türk destekçimiz var burada, çok mutluyuz. Seyirci genelinde, çok bilinçli bir seyirci. Tüm iyi sayıları alkışlayıp, onore edebiliyorlar oyuncuları. Fakat Türk seyircisi gerçekten, motivasyonumuzu etkiliyor'' ifadelerini kullandı.

''ÇOK KÖTÜ BAŞLADIK, BİR TÜRLÜ ISINAMADIK''

Milli takımın liberosu Gizem Güreşen de Çin karşısında oyuna kötü başladıklarını ve bir türlü ısınamadıklarını söyledi.

Grand Prix maçlarında Çin'i yendiklerini anımsatan milli voleybolcu, ''Bugün hiç öyle değillerdi, onlar çok iyi oynadı, biz de tam tersine kötü oynadık. Aslında birçok kolay servis attık, bence kilit nokta oydu. Çünkü bizim en büyük silahımız servislerimiz. Biz iyi servis atamadığımız, onlar da çok çabuk oynadıkları için servisi bile kıramadık ve o yüzden de defansta çok zorlandık. Çok üzgünüz'' diye konuştu.

''KÖTÜ SERVİS ALDIK''

Çin'in servis attığını ve avantaj sağladığını anlatan Gizem, ''Güçlülerdi çünkü, onlar iyi servis attılar, biz kötü servis attık. Öyle olunca da, kim daha iyi servis atarsa avantajlı, çünkü ona göre yerleşiyorsun. Arkadaki defans da ona göre rahat oluyor. Fakat biz kötü servis atıp, onlar iyi servis atınca, maç onlar için rahat oldu'' dedi.

Maçın 3. setinde çok güzel direndiklerini kaydeden Gizem, en büyük özellikleri olan direnci diğer setlere yansıtamadıklarını söyledi.

3. setten sonra Brezilya maçındaki gibi geriden gelebilecekleri yönünde takım içinde bir hava oluştuğunu aktaran milli sporcu, motivasyon sıkıntısı yaşadıkları için devamını getiremediklerini ifade etti.

Gizem, Sırbistan'ın gücünün farkında olduklarını belirterek ''Sırbistan da çok kuvvetli bir takım. Fakat artık bizim kendimize gelmemiz lazım. Çünkü bu maç çok önemli. Elimizden gelen her şeyi yapıp, maçları kazanıp, ondan sonraki takımlara göre davranmamız lazım. Başka takımlara işimizi bırakmamamız gerekiyor. Bu gruptan çıkabilmek için Sırbistan maçını almak zorundayız. O yüzden de elimizden gelenin en iyisini yapacağız inşallah.'' diye konuştu.

0

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 1185 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (10 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış