BREZİLYA'YI SALLADIK, YIKAMADIK!

Voleybol 2012 Londra Olimpiyatları A Milli Bayan Voleybol Brezilya

0

Türkiye-Brezilya

Tarihi bir başarı elde ederek olimpiyatlara katılan Filenin Sultanları, Londra'da ilk maçında son şampiyon Brezilya karşısında iyi bir oyun sergiledi, final setine taşıdığı mücadeleyi 3-2 kaybetti..

Fğilenin Sultanları, Londra Olimpiyat Oyunları'ndaki ilk maçında Brezilya ile karşılaştı..

-Brezilya: 3 - Türkiye: 2

Salon: Earls Court

Hakemler: Andrey Zenovich (Rusya), Mitchell Davidson (Kanada)

Brezilya: Carvalho, Menezes, Castro, Ferreira, Pequeno, Claudino (Oliveira, Caixeta, Lins, Pereira)

Türkiye: Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir, Neriman Özsoy, Bahar Toksoy, Neslihan Darnel, Gözde Sonsırma (Gülden Kuzubaşıoğlu, Gizem Güreşen, Esra Gümüş, Özge Kırdar Çemberci, Polen Uslupehlivan)

Setler: 25-18, 23-25, 25-19, 25-27, 15-12

Süre: 130 dakika (26, 28, 27, 32, 17)

Londra Olimpiyat Oyunları'nda (A) Milli Kadın Voleybol Takımı, B Grubu ilk maçında son olimpiyat şampiyonu Brezilya'ya 3-2 yenildi.

Karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette, milliler file önünde hatalar yapınca ilk teknik molaya Brezilya 8-5 önde girdi.

Teknik molanın ardından hücumlarda etkisiz kalan milli takım, bir anda 11-6 geriye düştü. İkinci teknik molaya da 16-10 geride giren ''Filenin Sultanları'', bu teknik molanın ardından toparlandı ve skoru 16-14'e getirdi. Ancak rakip takımın bloklarını geçemeyen milliler, ilk seti 25-18 kaybetti.

İkinci set büyük bir çekişmeye sahne olurken, ilk teknik molaya 8-7 Brezilya, ikinci teknik molaya ise 16-15 Türkiye'nin lehine girildi. Setin son bölümü adeta nefesleri keserken, çok iyi bir mücadele ortaya koyan milli takım, 25-23 ile skoru 1-1'e getirdi.

Üçüncü sete de etkili başlayan ve 9-6 öne geçen milli takım, daha sonra konsantrasyonunu kaybetti ve oyunun üstünlüğünü rakibine bıraktı ve bu seti 25-19 yitirdi.

Dördüncü setin ilk teknik molasına 8-4, ikinci teknik molasına da 16-9 Brezilya'nın üstünlüğüyle girildi. Setin son bölümünde toparlanan ''Filenin Sultanları'', yaptıkları etkili savunma ve hücumlarla üst üste sayılar buldu ve skoru 22-22'ye getirdi. Son derece çekişmeli geçen bu bölümde 1 kez maç sayısını çeviren milliler, 27-25 ile seti alarak durumu 2-2'ye getirdi.

Son sette saha değişimine Brezilya 8-6 önde girdi. Ay-yıldızlılar, mücadeleyi bırakmayarak rakibini yakalamaya çalıştıysa da bunu başaramadı ve son seti 15-12 kaybederek, sahadan 3-2 yenik ayrıldı.

Milli takım, gruptaki ikinci maçını 30 Temmuz Pazartesi günü TSİ 11.30'da Çin ile yapacak.

-Şenes Erzik de izledi-

(A) Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Brezilya ile oynadığı karşılaşmayı UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ile birlikte izledi.

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu da tribündeki yerini alarak voleybolcuları yalnız bırakmadı.

Bu arada Türk taraftarlar da milli takımı Earls Court Salonu'nda yalnız bırakmadı.

Çok sayıda Türk taraftar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, tezahüratlar yaptı ve milli takımı destekledi. Türk ve Brezilyalı taraftarlar, tribünlerde birlikte oturarak kendi takımları lehine tezahüratlarda bulundu.

0

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 1671 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (26 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış