KILIÇ: SPORUN KALBİ MERSİN'DE ATACAK..

Atletizm 2013 Akdeniz Oyunları Suat Kılıç Zafer Çağlayan Mersin

0

2013 Akdeniz

2013 Akdeniz Oyunları çerçevesinde yapılacak 4 spor tesisin temeli Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, tarafından atıldı.

Mehmet MİRAS - 2013 Akdeniz Olimpiyat Oyunları kapsamında yapılacak tesislerin temel atma töreni yapıldı.

4 ayrı bölgede yapılacak olan spor kompleksleri, 2013 Akdeniz Oyunları'na 2 ay kala bitecek. Mersin Edip Buran Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen temel atma törenine Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Büyük Şehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Müsteşar Doç. Dr. Basri Hakan Hakyemez, Müsteşar Yardımcısı Yavuz Çelik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Şevki Akkaya, Spor Genel Müdür Yardımcıları, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, 17. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Taha Aksoy ve 29 Spor Federasyon Başkanı ile 81 ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürler ve sporcular katıldı.

2013 Akdeniz Oyunları çerçevesinde yapılacak 4 spor tesisin temelini atmak için Mersin'e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "4 tane tesisimizin temel atma töreni yapıldı. Temeli atılanların içerisinde spor salonu, tenis kortları ve yüzme havuzu var. Bu tesislerimiz, ev sahibi olacağımız Akdeniz Oyunları ve sonrasında Mersin'imizin hizmetine sunulacak. 2013 Akdeniz Oyunları'nın, Mersin'de yapılması için büyük gayret gösteren Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Mersinliler adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ise, "Mersin, ekonomisi ve sporuyla büyüyen bir kent. Her semtte bir spor kompleksi yapılması için çaba göstereceğiz" dedi.

Mersin İdman Yurdu Kulubü Başkanı Ali Kahramanlı da törende hazır bulundu.

0

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 1259 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 2,5/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 2,5/5 yıldız (6 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış