OLAY HAKEM KIZAĞA ÇEKİLİYOR!

Futbol Galatasaray Gaziantepspor Ali Dürüst Yusuf Namoğlu Abdullah Yılmaz

0

Abdullah Yılmaz

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, Galatasaray-Gaziantepspor maçının olay hakemleri hakkında konuştu.

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Yusuf Namoğlu, Radyospor'dan Özgür Sancar'a yaptığı açıklamada Abdullah Yılmaz'ın Galatasaray-Gaziantepspor maçında kötü bir yönetim gösterdiğini ve bunun savunulacak bir tarafı olmadığını söyledi.

"KIRMIZI KARTLAR HATALI, SAVUNULACAK BİR TARAFI YOK"

Yusfu Namoğlu, "Maçın içerisinde hataları var, ama bununla birlikte kritik olumlu kararları var. Abdullah Yılmaz'ın en önemli hatalı kararı Servet'e gösterdiği kırmızı karttı. Bu kararı kendisi verdi. Yardımcısının yardımıyla bu kararı vermedi. Pozisyonu bariz gol şansı olarak niteledi ve Servet'e kırmızı kart gösterdi. Pozisyonda bariz gol şansı yoktu. Burada sarı kart olmalıydı. Sabri'nin gördüğü ikinci sarı kartta yardımcı hakem Serdar Diyadin'in hatalı bir faul kararı vardı. Buna da maçın hakemi uydu ve ikisi birden hata yaptı. Melo'nun bir pozisyonunda da hata yaptılar. Yönetmeliklerin getirdiği müeyyideler kendilerine uygulanacaktır. Bu nedenle kendisini bu noktada savunmamız söz konusu olamaz. Hatasını kendisi de biz de kabul edeceğiz. Buna göre gerekli işlemleri gerekli müeyyideleri uygulayacağız" dedi.

"ABDULLAH YILMAZ'I DİNLENDİRECEĞİZ"

Abdullah Yılmaz'ın hatalı bir maç yönettiğini vurgulayan Namoğlu, "Abdullah Yılmaz dinlenecektir. Bu kesin kararımız" dedi. "Süper Lig'de devam edecek mi?" şeklindeki soruya ise "Onun nerede yer alacağını hep birlikte göreceğiz. Önyargılı davranmayacağız. Arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Hatalı bir maç yönetti" cevabını verdi.

"ALİ DÜRÜST'ÜN TEPKİSİNİ DOĞAL KARŞILIYORUM"

MHK Başkanı Namoğlu, "Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Ali Dürüst'ün sahadaki hakemlerin başkanlarından aldıkları talimatla bu şektilde sahaya çıktıklarını düşünüyorum" şeklindeki açıklamasıyla ilgili olarak ise "24 saat içerisinde, stresin getirdiği tepkilerdir. Bu tepkileri o 24 saat içerisinde olduğu için doğal karşılamak gerekir. Bizim hakemlere talimatımız, kuralların uygulanması ve iyi maç yönetmelerinden ibarettir, başka bir talimatımız olamaz" dedi.

0

Bu yazıyı akcas70 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 990 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (5 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış