DERON WİLLİAMS GELİYOR..

Basketbol NBA FIBA Beşiktaş Deron Williams

0

deron

Lokavt süresince NBA oyuncularının FIBA'ya bağlı liglerde oynamasına izin verildi.. Böylece, Deron Williams'ın Beşiktaş'a transferindeki engel ortadan kalktı..

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği, lokavt süresince NBA oyuncularının FIBA'ya bağlı liglerde oynamasına onay verdi.

Beşiktaş'ın, daha önce anlaşmaya vardığı New Jersey Nets'in yıldız oyuncusu Deron Williams'ın transferindeki engel de böylece ortadan kalkmış oldu.

Konuyla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde yer alan açıklamada, İsviçre'de toplanan FIBA Yönetimi'nin, NBA'de devam eden lokavt boyunca, NBA'de forma giyen oyuncuların, FIBA'ya bağlı liglerdeki takımlara transferlerine onay vereceği duyurulurken, ''Lokavt boyunca, NBA'de forma giyen ve kontratı bulunan oyuncular, istedikleri takımlarla (kulüp/milli) sözleşme yapmakta özgür'' denildi.

FIBA'ya bağlı bir ligde kontrat yapmak isteyen oyuncuya NBA yönetiminin müdahale etmediği, ancak oyuncuların lokavtın bitiminden sonra en kısa süre içinde eski takımlarına dönmesi gerektiği vurgulanırken, FIBA'nın da bu şekilde kontrat yapmak isteyen oyunculara, (Lokavtın sonunda takımına dönecektir) ibaresi koyarak izin belgesi vereceği kaydedildi.

FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann, konuyla ilgili açıklamasında,''FIBA olarak, NBA'deki durumun bir an önce sonuçlanması en büyük dileğimiz.

Programlandığı gibi NBA'de sezonun başlamasını temenni ediyoruz. Bizim amacımız, tüm dünyada basketbol sporunu yüceltmek ve bu spora değer kazandırmak. Bu anlamda, lokavt boyunca başka bir takımda ya da ülkede basketbol oynamak isteyen oyuncuları da destekliyoruz'' ifadelerini kullandı.

0

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 869 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (12 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış