FABİANO-CAMBİASSO VE ARDA'YA MESAJ !

Futbol Galatasaray Fatih Terim Ali Dürüst Fabiano Arda Cambiasso

0

Fatih Terim

Galatasaray'da 3. kez teknik direktörlük görevine getirilen Fatih Terim, Ali Dürüst ile basın önüne çıktı ve resmi imzayı attı, bombalarına başladı..

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 2. Başkan Ali Dürüst’ün de katılımı ile Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da düzenlenen törenle resmi imzayı attı.

Toplantıda ilk sözü alan İkinci Başkan Ali Dürüst şunları söyledi; “Geçtiğimiz sezon acı verici oldu ama ders almayı ön gördük. Ve mali idari sportif açıdan tedbirler almalıydık. Önceliğimiz sportif ve idari tedbirler, mali sonra gelecek. Öncelikle Florya ve futbol takımımızı emin ellere teslim etmek hepimizin düşüncesiydi.. İlk ve tek düşündüğümüz isim Fatih Terim’e gittik. Teklif götürdük demiyoruz, görüştük, derdimizi anlattık. Madem ihtiyacınız var dedi ve bu işi düzeltme yolunda görüşmelerimizi yaptık. Bugün de aramızdaki mutabakatı, Seyrantepe kompleksini şereflendirmek ve hocamıza kendim, başkanımız ve kulübümüz adına hoş geldin demek için buradayız.. Bu güne kadar olan süreçle ilgili hocamızın da söyleyecekleri olacaktır.. Tekrar kendisine hoşgeldin diyorum. Gerçi o buranın ev sahibi, hepimiz gibi.. İnşallah başarılı olacağız”.

Daha sonra imza törenine geçildi ve Terim esprilerle imzasını attı. Terim imza attığı kalem için "Bu İbrahim Albayrak'ın kalemi. Kalemi o verdi, onunla atıyorum" derken, Dürüst ise "Sonuçlarına da o katlanacak artık" dedi. Bu arada Terim'e nazar boncuğu da takıldı.

-"YUVAMA DÖNDÜM"-

İmzanın ardından konuşan Terim, şunları söyledi:

"Herkese hoşgeldiniz diyorum. Sayın ikinci başkanımız Ali Dürüt'e çok teşekkür ediyorum, güzel düşünceleri için. Merak edilen soruları cevaplamadan önce birkaç şey söylemek istiyorum. Galatasaray camiasına hayırlı olsun. İstediğimiz gibi en güzel en mutlu şekilde geçer inşallah. Tüm takımlara Galatasaray olarak başarı diliyoruz.

Hedefimiz başarı yakalamak. Birçok yöntem var başarıyı yakalamak için. Arkadaşlarımızla beraber bundan sonrasını nasıl halledebiliriz, eksikleri görüp süratla üzerine nasıl koyarız diye çalışacağız. Biraz geç geldik. Telaşımız yok ancak acelemiz var. Galatasaray ile imzam çok fazla uzun sürmedi. Açıkcası bu günü; bir teknik direktörün bir kulüple imzası olarak görmüyorum, formalite olarak görüyorum. Galatasaraylı Fatih, yuvasına dönmüştür. Muhakkak önemsiyorum ama olaya bakış açım burdur. Galatasaray'da 11 yıl futbol oynadım, 6 yılı kaptandım. 6 yıl da teknik olarak görev yaptım. Hem futbolcu, hem antrenör, hem de genel kurul üyesi olarak kendi yuvama döndüm."

-"FLORYA BENİM DEĞİL"-

"Şuan Aslantepe'deyiz. Florya'yı da Aslan yuvası haline getirir, yolumuzu Aslan yolu yapar güzel günlere doğru gideriz inşallah. Florya'nın anahtarı kleşe haline geldi. Florya'nın bir anahtarı yoktur, bende değildir. Florya Galatasaraylılarındır. Tüm Galatasaraylıların gelebileceği, herkesin beraber sevinip beraber üzüleceği bir yer olmalıdır. Hiçbir zaman benim olmadı. Florya Galatasaraylıların yeridir."

-"YENİ BAŞARILAR, YENİ İLKLER..."-

Yeni başarılar, yeni ilkler ve hepimizi sevince boğacak yeni sonuçlar elde etmek istiyoruz. Futbolcularla, yönetimle, taraftarla, tüm camiamızla birlikte inşallah bu sonuçları alırız. Bana bu güveni gösteren olumlu görevi tebliğ eden başkanımıza, yönetim kurulu üyelerimize ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.

Terim konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

-“CAMBIASSO’YU İSTİYORUM”-

Bir golcü, kaleci ve Cambiasso transferi hakkında sorusu:

“Muhakkak ki önemli mesajlar olacak. Yeni bir yönetim, yeni bir teknik heyet ve yeni bir takım olarak doğal olarak değişim olacak. Belirli bir süratte, daha doğrusu bizim kontrolümüzde olan bir süratte bir değişim olacak. Bunun için buradayız. Kaleci alacağımız doğruyuz. Bir atak oyuncusu ile de ilgileniyoruz. Cambiasso’yu da istiyorum, doğrudur. Oyuncu istemezse yapacak bir şey yok. Arkadaşlar uğraşıyor. Birkaç isim var. Bütün isimler hatta olmayan isimleri de okuyor ve dinliyoruz zaten. Bunların hepsini ismen dile getirmek zor. Ama bu isimlerle ilgileniyoruz.”

-ARDA’YA ÖNEMLİ GÖNDERME !-

“Arda kalacak mı?” sorusuna soruyla yanıt veren Terim; “Arda şuanda kimin futbolcusu” diye sordu, G.Saray cevabının ardından da 2013’e kadar mukavelesi olduğunu hatırlatıp şöyle devam etti;

“Sorunun cevabını verdik. Açıkçası bu. Geçen gün bir kanalda da Arda konuştu. Gönül ister ki, G.Saraylı oyuncular ki gönül istemesi değil böyle olmalı; basın yoluyla bize ulaşmasınlar. Doğru kanal benim. Doğru kanal Ali Dürüst bey. En yakında şuanda benim. Daha önce uzaktım. Şuan her şeyi konuşabilir benimle. Arda bizim futbolcumuz 1 saniye gönderelim diye bir şey düşünmedik. İyi bir takım yapmak isteyen en iyi oyuncularından birini verir mi; vermez. Ama bu konunun kapanmasından yanayım. Yarın Avusturya’ya gidiyoruz. Umarım yarın son olur. Ben de okuyorum ama şu ana kadar Arda’dan bana gelmiş ciddi bir şey yok. O istiyor, bu istiyor... Arda bizim önemli oyuncumuz.. Arda üzülmüş, kırılmış.. Ama biz onun tamiri için buradayız. Burada olmasak da Arda için doğruları yaparız. Arda bir gün gelir G.Saray’da oynamak isterse o zaman ciddi şekilde soruna bakarız”.

-“O ZAMANKİ TEKLİFİ SAMİMİ BULMADIM”-

Terim Rijkaard’ın ayrılmasının ardından G.Saray’ın teklifini kabul etmediğinin hatırlatılıp, “o zamanla bu zaman şartları arasında fark mı vardı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi;

“İsim vermiyorsunuz ama Adnan Polat demek istiyorsunuz, ben söyleyeyim... Sayın başkanla çok uzun yıllardır dostluk ve arkadaşlığımız var. Bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Bir beyanat haline gelen bir olayı düzeltmek istiyorum. Ben akşam da hayır dedim sabah da.. Gece beni almaya geldiklerinde Polat, Yalçındağ ve Sezgin’e, ertesi gün de ‘bana ihtiyacınız var’ demedim. Bilgi kirliliğini düzelteyim bu konuda. İkinci olarak da ben o gün de söylediğimi de söyleyeyim. O gün samimi bulmadım teklifi. Mecburen yapılmış gibi geldi ve ‘bana ihtiyacınız yok’ diyerek teşekkür ettim. Kendisi divanda konuştu, ‘Ben Terim’in ayağına gitmedim, o geldi’ dedi. Doğrudur. Bugün de G.Saray başkanı nereye çağırırsa hangi saatte çağırırsa o mekanda bulunurum. Böyle bir problemim yok. Bazı şeyleri paylaşmıyorum. Ama o da benim saygı duyduğum bir başkandır. Benim güvendiğim ve bana güvenen bir yönetimle bugünkü ortamı daha sağlıklı ve daha samimi buluyorum”.

-“FABIANO’YLA GÖRÜŞÜYORUZ”-

“Bir grubumuz Brezilya’da Fabioano’yla görüşüyorlar, evet. Anlaşılmamış kaleciyle imza atmaya gitmedi kimse. Bir kaç grup halinde hareket ediyoruz. Başka şekilde olması da mümkün değil. Başka arkadaşlar da başka yerde. Bir grup Brezilya’da. Kapalı şekilde yapılan konuşmalardan çok iyi şekilde haber alıyorsunuz. Ancak bence bu ağızdan çıkmadan siz hiçbir şey için kesin yazmayın. Bu naçizane görüşüm ve dost tavsiyesi. Size gelene kadar olmamış şeyler olmuş gibi oluyor. Herkes kendi isteğine göre hareket ediyor . Doğrusunu paylaşırız sizle ama Fabiona’dan bir haber gelmedi”.

"KOL KIRILMALI YENİ İÇİNDE KALMALI…"

“Kaleci konusunda da bir arkadaş görüşüyor. Gerçi bazı haberleri sizden alıyoruz. Bu da çok dikkatle üzerinde durmamız gereken bir konu. Eğer bir haber verilmesi gerekiyorsa G.Saray’ın çeşitli iletişim bölümleri var. Sakın yanlış anlamayın. Yüzde 1 dahi size verilmiş bir haber yoksa, o haber çıkmaz diye inanıyorum. Bizim kendimizi kontrol etmemiz lazım. Kol kırılır yen içinde kalır ilkesinin G.Saray’da devam etmesi lazım. Yoksa 1’e alınacağımızı 4’e, 4’e alacağımızı 12’ye alırız, 12ye alacağımızı da alamayız.. Dikkat ederseniz zor anlarda bizim resmimiz vardır, gelirken yoktur. G.Saray kendi ananesine bağlı kalmalıdır”.

-“KÖSTEBEK VAR DEMİYORUM AMA RAHATSIZIM”-

“Florya’ya 1 Haziran’da geldim, bir gazeteci aradı yerinize hoş geldiniz dedi. O zaman G.Saraylılar anlamalı ki, işimiz çok zor. 3 dakika sonra makamınıza hoşgeldiniz diyorsa biri, oradan başlayrak bir çok yeri temiz bilgiye döndürmek lazım.. Ben köstebek demiyorum. Ben transfer haberlerinin çıkmamasından yana olduğumu söylüyorum. Bundan çok rahatsızım ve ilk defa konuştuğum için de ifade ediyorum. Transfer gerektiği zaman gizli kalması gereken bir şeydir. Zaten açıklanacaktır. O kadar çok habere bakıyoruz ki, mesela Drogba, Kalou ve Malouda ve karşında Arda.. Yani demek istediğimi anlatabiliyor muyum? Ben kendimi kurtarmak için sizin sırtınıza basmamalıyım. Yalan yanlış şeyle basını oylamamalıyım”.

-"OLİMPİYAT STADI'NDA RÜZGARI BİZ YEDİK"-

'İkinci döneminizde Olimpiyat Stadı'nda maçları oynuyordunuz, şimdi Aslantepe'de oynayacaksınız. 1-0 önde mi başlıyorsunuz? Kamp başlıyor, gençlerle birlikte tüm futbolcular kampa katılacak mı' sorusu üzerine Terim şunları söyledi:

"İkinci dönemimizde biz ayrıldıktan 1 gün sonra Ali Sami Yen'de oynamayı açıklasınlar. İkinci devre Ali Sami Yen'de oynayalım demiştim ama hayır demiştiler. Rüzgarı biz yedik orada.

Kampa tüm futbolcularımız katılıyor. 5. günümüz bugün, 5 gündür tam katılımdayız. Allah nazar vermesin."

-"FLORYA'DA HERKES MUTLU OLMALI"-

Medya da sizi özlemiş. Yapılacak transferler ne zamana kadar elinizde olması gerekir? Florya'dan içeri girdikten sonra eksik gördükleriniz nedir? Sizden önce teknik heyet ile medya arasında kapılar çok kapalıydı, sizinle birlikte bu kapı açılacak mı' soruları üzerine ise başarılı teknik adam şöyle konuştu:

"Aslan yuvası Florya. Galatasaray'ın kalbinin attığı yer, çok önemli bir mekan. En ufak bize hizmet edenden, Ali Dürüst bey sorumlu oradan Ali Dürüst'e kadar herkes mutlu olmalı. Üzüntüyü de beraber yaşamalı. İlk dönemimizde takım Florya'dan giderken arkamızdan su döken, dua eden ortam vardı. O ortamı yakalamalıyız. Bu sıcak ortam sağlanmalıdır. Buradan eskisi gibi önemli oyuncular çıkmalıdır. Bugün herkes unutulabilir ama kendi ocaklarından çıkan futbolcular unutulmaz. UEFA Kupası'nı kazandığımızda 7-8 tane altapıdan gelen futbolcu vardı. Barcola'nın kazandığı büyük başarılarda altyapıdan gelen oyuncular var.

Taraftarımız ve camiamız biran evvel başarıyı ister. Biz mağlubiyetten sonra bile dik duran, helal olsun denebilen bir takım yaratmak istiyoruz. Bu da Florya'dan başlar. Benden önceki arkadaşlarımzı en iyisini yapmak istemiştir, hepsine çok teşekkür ediyorum. Biz daha iyiyi yapmaya çalışacağız.

Biz Florya'yı açmaktan, röportaj vermekten sakınmayız ama olay bizim aleyhimize gelişiyor, iyi niyetimiz suistimal ediliyorsa gardımızı alırız. Terbiye sınırında olacak, hakaret içermeyen her türlü eleşiriye açık olduğumuzu söylüyorum.

-TRANSFERLER NE ZAMANA BİTMELİ?-

6 Eylül'e kadar transfer yapma hakkımız var. Gönül ister ki; bizimle birlikte Avusturya'ya gelsinler ama olmuyor, olması da çok zor. Dediğim gibi, acelemiz var ama panikte değiliz. 3-4 yerde konuyla ilgili uğraşıyoruz. Ben de, yönetimdeki arkadaşlarımız da müjdeyi vermek istiyoruz. Bir takım sirkülasyonlar olacaktır. 'Transfer hiç bitmez' diye cümle vardır. Evet bir sonraki sene için devam eder ama burada en kısa sürede bitirmek istiyoruz.

-TUGAY'IN DURUMU-

Tugay Kerimoğlu'nun durumu ile soru üzerine "Tugay benim gözüm kulağım olacak. Şu an Brezilya'da. Tugay, benim gözüm kulağım olacak, bana yardımcı olacak önemli bir isim" diye cevap veren Terim, 'Başarı çıtası nedir' diye yöneltilen soruyu ise "Türkiye'de başarının çıtası belirlenmiştir. Her şeye talip olmak. Ben şunu vaad edebilirim; taraftarımıza kayıpta ve kazançta helal olsun diyeceği bir takım amaçlıyorum. Asıl hedef budur, gerisi gelir zaten.

-KAKA'YI İSTİYOR MU?-

'Ünal Aysal başkan olduğu zaman çok önemli isimler vaad etti. Yıldızlar bekleniyor. Altını çiziyorum dünya çapında yıldızlardan söz etti. Kaka ismi geçti kiralık olarak. Bunlar için neler söyleyeceksiniz' sorusuna ise Terim şu cevabı verdi:

"(Gülüyor) Dünya çapının altını çizdiniz ancak açsanız daha iyi olacak. Kaka'yla ilgimiz olmadı. Olması da muhtemel değil. 5-10 milyona çok diyorsunuz sonra Kaka diyorsunuz. Ama Kaka çok beğendiğim bir oyuncudur.

Dünya çapında dediğiniz isimlerle görüşüyor. Hiçbir başkan Atletico Madrid'e gitmez. Başkan davet ettiği için gitti ama gördünüz neler oldu. Bir takım şartların oluşması lazım transfer için. Muslera konusunda Muslera'yı da söyleyen de benim diğer kaleciyi de söyleyen benim. Muslera'da fiyat yükselince uzak durduk. Fiyat düşürülmeye çalışılıyor. İnanmış şekilde çalışıyoruz. 3-4 yerde olan arkadaşlarımız var. adromuda da dünya çapında oyuncularımız var. Yetenekli oyuncularımızın geçen sezonki performanslarını yukarı nasıl alırız, kısa sürede en önemli konu bu. Eldeki kuş, daldaki kuştan daha önemlidir.

-“HERKES AVUSTURYA'YA GELİYOR..”-

Takımdan gidecek oyuncularla ilgili bir soruya da yanıt veren Terim; “Zapata gibi isimlerle yollarımızı ayırdık. Herkes Avusturya’ya geliyor, hepsini görmek istiyorum. Özellikle yerli oyuncuları gözden çıkardık diye bir şey yok, düşünce halindeyiz. Bazıları hakkında basındaki arkadaşların duyumları neticesinde, yüzde 1 de olsa doğru noktalar var. Arkadaşlarla bunları paylaşmadık. Ama TFF’nin alacağı tavır ve şartlar ne olursa olsun bizim alacağımız tavır önemli. Açıkçası ben sezon geldiğinde sevgili G.Saraylılar’a, ‘ben burada kimseyi bırakmıyorum’ deseydim, kimse bir şey demezdi. Ama kalabilecek önemli oyuncular var onları daha yükseğe çekmeyi planladık. Gidecekler olmayacak mı, olacak ama verilmiş bir şeyi nasıl alırız diye ilk önce hepsini Avusturya kampını kattım. Yine dönüşte büyük ihtimalle açıklamayı liste halinde yaparız. Teşekkür etmek kaydıyla ayrılmak da futbolda doğaldır. Çünkü yeni bir takıma gitmek gerekiyor. Bazı mevkilerde de aciliyet var.”

-MALİYETİ DÜŞÜK KALECİ YETER DİYE DÜŞÜNMÜŞ..-

Kaleci transferi konusunda da fikirlerini açıklayan deneyimli teknik adam; “G.Saray menfaatleri neticesinde vazgeçip daha küçük maliyetli oyunculara dönmek istedik. Biz seneye Türkiye liginde oynayağız. Sadece Türkiye ve Türkiye Kupası’nda... Bizim kendi Türk kalecilerimizin de az bonservisli bir kalecinin de idare edeceğini düşündüm. Taffarel’in de bir sezonu da 10 senelik görev alabilecek bir kaleciyi rahat rahat getireceğini düşündüm. Zaten öbür kaleciden olur gelmeyince öteki tarafa dönmüştük. Kaleci çok önemli bir konu ama bizi kaleci kurtaracaksa takımda arıza var demektir. Ama sonradan başkanla konuştuk ve öbür yollar tıkanmamıştı ve bir kaç yoldan devam ediyoruz” diye konuştu.

-YENİLER HAKKINDA YORUMU-

Yeni transferleri de yorumlayan Terim; “Selçuk son olarak milli takımda oynattığımdan daha büyük aşama kaydetti, önemli bir transfer hepsi gibi. Ama her gün üzerine koyarak gitti. Şenol hocaya da teşekkür borçluyuz. Ceyhun da benim milli takımda görev verdiğim, karakteri iyi, insaniyeti iyi hem stoporde hem de orta sahada oynatabileceğimiz çok genç bir isim. Selçuk da çok genç.. Türkiye’de bu tip oyuncuları mali ölçülerde olduğu sürece bonservisiyle alınmasından yanayız. Ancak bu ikisinin de bonservisi yoktu. Elmander de hepimizin bildiği Bolton da Premier Lig’de oynamış 29 yaşında sağda - solda - ortada kullanabileceğimiz, İsveçlilere özgü fizik yapısıyla önemli katkı sağlayacak bir arkadaş. Ujfalusi ise Reyes ve Forlan’la birlikte düşünülen bir isimdi. Sağ bek ve stoper oynayabilecek, tecrübesiyle katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir isim” dedi..

"ARDA'DAN 2 SENELİK TAHSİLATI YAPACACAĞIZ"

33 yaşındaki Ujfalusi’yi satan Atletico Madrid’in ders verdiğinin yazıldığını ancak 24 yaşında sıfır maliyetle aldıkları isimlerin yazılmadığını belirten Terim şöyle devam etti; “O dersleri verecek çok tecrübeli yöneticiler ve hocalar var G.Saray’da.. Biz 32 yaşında Popescu’yu da Hagi’yi de alınca aynı şeyler yazılmıştı ama sonradan olan hadiseleri takip ediyoruz. Bizim tecrübeli arkadaşlara ihtiyacımız var. Lider havası olan, orayı blok halinde halledecek isimlere ihtiyacımız var. Bunun için de yargıç gibi kesin kararlar yerine daha esnek davranmakta yarar var. Biz de hem Ronaldo hem Messi isteriz. Ama bizim de yetenekli genç oyuncumuz var. Başta Ardamız var. 2 seneki borçlarımızı alacaklarımızı da tahsil etmeyi ümit ediyoruz kendisinden. Siz son 2 senedir Arda’yı beğeniyor musunuz?. Milli tamımı kurtarıyor iki hareketle. Arda oynadığı zaman bir takıma ne yapacağı açık. Bizde de var çok eleman. Bir önemli oyuncu da kazanacağımız bir Avrupa hakkıyla kendini Avrupa’ya kanıtlamış olacaktır” ifadelerini kullandı.

-"GEÇEN SENE ŞAŞIRDIM"-

Transferde zaman zaman hatalı zaman zaman da doğru işler yapılacağını ifade eden Terim; “Transferde yüzde 50 başarılı iseniz başarılısınızdır. Taraftarın iyi bir oyuna ve neticelere ihtiyacı var. Hiçbir şeyin garantisi yok ama eldeki oyuncuları analiz edince bazı yerlere bir şeyler yapmak zorunda olduğumuzu hissediyoruz. Geçen seneki ortam da psikolojik olarak zordu. 40 seneye yakın bir G.Saray geçmişi olan biri olarak görmediğim tabuları da gördüm. Ne olursa olsun G.saray seyircisi takımına sahip çıkardı. Her halükarda bizi desteklerdi. Ben de bunu hayretle karşıladım geçen sene. Bundan dönüş Aslantepe’de alacağımız sonuçlar ve iyi oyunumuz. Tersten başlamak da budur. Hem genç, yetenekli hem de tecrübeli isimleri kadromuza alacağız” yorumunu yaptı.

"YERLİ TEKNİK ADAMLAR HAKKINDA YORUMU"

1996’da ligde 15’e yakın yabancı teknik direktörle çalıştığını ifade eden Terim; “Yerli yabancı hepsi meslektaşımız. Ama yerliden yana olduğumuzu hep söyledik. İlk 5’teki arkadaşlardan benim futbolcum, anterörlüğünü yaptıklarım oldu ama şimdi meslektaşım oldular. Bu sayılar çoğalacak Türkiye’de.. Şimdiden hepsine başarılar diliyorum” dedi..

-İMZA 3 YILLIK, FESİH SANİYELİK-

Son olarak sözleşmesinin 3 senelik olduğunu ifade eden Terim; “Ancak her sene tekrar oturağız. Ama 1 dakika içerisinde fesh edebiliriz, süre yok. Benim imzamda sorun olmaz. 1974 yılında imzayı atmışım. Hiçbir imzam 20 saniyeyi geçmedi. Bir defa son senemde Alp Yalman’a ‘Allah aşkına bir para göreyim sözleşmede, 1-2 senem kaldı’ dedim.. Çok kızdı Alp ağabey, eski köye yeni adet getirme dedi. Esas benim için anlam ifade eden yuvaya dönüştür. 3 senelik sözleşme ama her sene beraber olacağız. İnanıyorum ki uzun seneler olur. Buradan seveni de sevmeyeni de beğenmeni de beğenmeyeni de takip ediyor, dinliyor anlamaya çalışıyorum. Benim için asıl olan G.saray’dır. Bunun da böyle bilinmesini istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

0
Önceki Haber: FERNANDES KARTAL OLDU !..
Sonraki Haber: PERİLER FİNALE UÇTU!

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 1033 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 2,5/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 2,5/5 yıldız (13 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış