FATURA YERLİLERE KESİLİYOR..

Futbol Mehmet Topal Valencia İspanya

0

Mehmet topal

Mehmet Topal, Valencia'da kendisine gösterilen ilgiden memnun olduğunu söylerken, Türkiye içinse; "Yetenekli futbolcularımıza daha çok özen göstermeliyiz" dedi..

Yeni sezonda La Liga ekiplerinden Valencia'nın formasını giyecek Mehmet Topal, NTV SPOR’dan Özgür Buzbaş’a konuştu...

İspanya'da çok sıcak karşılandığını ifade eden Mehmet Topal, Avrupa'nın en önemli liglerinden birinde oynayacağı için heyecanlı olduğunu söyledi.

"ÇOK DUYGULANDIM"

"İlk gittiğimde çok duygulandım, çok farklı hisler hissettim. Ben bu kadar bir ilgi beklemiyordum. Çok onurlandım. Umarım ben de onların beklentilerini karşılıksız bırakmam" sözleriyle röportaja başlayan Topal "Hoca ile tanışma fırsatım olmadı. Başkan ile konuştum. Valencia’da hedefler büyüktür. Onlar da bu transferden dolayı çok mutlu olduklarını söylediler" dedi.

"KARİYERİMDEKİ KIRILMA ANI..."

Çanakkale Dardanelspor önemli yetenekler yetiştiren bir kulüp. En büyük kararım Galatasaray’a gelmek oldu. Benim içiin kırılma anı Galatasaray’a imza atmamdı" açıklamalarıyla kariyerinde önemli basamağı söyleyen Mehmet Topal Nihat’ın kendisine ilk olarak dili öğrenmesi gerektiğini söylediğini kaydetti.

"FATURA YERLİ FUTBOLCULARA KESİLİYOR"

"Ülkemizde yabancı futbolcular ön planda oluyor. Mağlubiyetler ilk önce fatura Türk futbolculara kesiliyor. Bence yetenekli futbolcularımıza daha çok özen göstermeliyiz. Medya da buna dikkat edilmeli" açıklamasını yapan Mehmet Topal 6+2+2 yabancı kuralı hakkında ise "Yabancı sınırlamasında kısıtlamalara gidilmeli" dedi.

"BENİM BÖLGEM YABANCILARIN"

"Arda Türkiye’nin en yetenekli futbolcusu... Servet de alanında lider bir kişilik. Bu transfere onlar çok sevindiler. Beni tebrik ettiler. Güzel dostluklar kurdum burada. Hüzünlü bir şekilde ayrıldım. Bana desteklerinden dolayı hepsine teker teker teşekkür ediyorum" açıklaması yapan Mehmet Topal kendi bölgesinde Türk Futbolu’nda herhangi bir kısırlık yaşanmadığını, kulüplerin o mevkiide yabancı futbolcuları kullanmadan yana olduklarını kaydetti.

"FENERBAHÇELİLERİN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM"

Geçen sezonun kırılma anı olarak Fenerbahçe mağlubiyetini değerlendiren Mehmet Topal "Ben Fenerbahçeli futbolcuların yerinde olmak istemezdim. Tam şampiyonluğu kutluyorsunuz ve o an bir haber geliyor, yıkılıyorsun" dedi.

Çanakkale'de oynadığı dönemde yatağının üst kısmında hep Zidane'ın fotoğrafları olduğunu söyleyen Mehmet Topal düzenli bir hayat yaşamayı sevdiğini ifade ederken evlendiğinden dolayı da çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

0
Önceki Haber: HİDO: ''2012'DE BIRAKIRIM..
Sonraki Haber: ASLAN'A C.RONALDO !

Bu yazıyı harika34 göndermiş. | Üyenin Bilgileri | Gönderdiği diğer yazılar.
Toplamda 856 kez okunmuş.
Henüz yorum yazılmamış.

  • Puanı 3/5 yıldız.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanı 3/5 yıldız (10 kişi puan verdi)

Yazdır

Yorum Yazabilirsiniz

Yorum yazabilmek için üye olmalısınız.

Ücretsiz Üye Olmak için tıklayınız.

Üyeyseniz sağdaki üyelik giriş bölümünü kullanarak giriş yapınız.

Henüz yorum yazılmamış